Hotel Nemanský Mlýn - Domažlice

Hotel Nemanský Mlýn - Domažlice

Kraj: Plzeňský kraj
Okres: Domažlice
Region: Český les
Obec: Domažlice
Adresa: Havlovice 22
Web: http://www.nemanskymlyn.cz
Email: nmhavlovice@centrum.cz
Telefon: +420 379 725 188

Popis objektu

Základy penzionu jsou datovány již z 18. století. Přes 300 let starý mlýn byl s velkou péčí přestavěn na penzion se stylovým restaurantem, kterému dominují velká kamna. Penzion má kapacitu 18 lidí. Možnost ubytovaní je ve dvoulůžkových apartmánech. Každý apartmán má vlastní obývací pokoj a ložnici v podkroví s možností přistýlky. Pro nejnáročnější klientelu je k dispozici apartmán, který je nadstandartně veliký. Tvoří ho obývák s kamny a velká ložnice. Všechny apartmány jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a TV. Pro ubytované hosty je vyhrazeno bezpečné parkoviště a možnost úschovy kol a lyží. Autobusová zastávka je přímo před objektem. V zadní části zahrady je umístěno hřiště s možností tenisu, volejbalu a nohejbalu. V letních měsících je k dispozici 15 m dlouhý bazén. K relaxaci je ideální venkovní posezení u otevřeného krbu.

Stravování

V přízemí penzionu je restaurace, které dominují velká kamna. Prostředí restaurantu je velmi příjemné. Při jeho výstavbě byla velká snaha o zachování původní architektury a detailu. Restaurant může posloužit jako místo ke konání firemních, prezentačních akcí, oslav a rautů, ale také jako místo, kde lze strávit velice příjemný romantický večer s tlumenými světly a hořícími svíčkami. V letních měsících je v provozu velká zahradní restaurace s vlastním barem, grilem a udírnou.

Popis okolí

Restaurace a penzion Nemanský mlýn se nachází v malebném a klidném prostředí Plzeňského kraje na trase Domažlice – hraniční přechod Folmava, 1,5 km od Domažlic.

V okolí se rovněž nachází velké množství hradů a zámků. Je zde možnost návštěvy zámků Horšovský Týn, Švihov, Klenová či klášter Kladruby. Navštívit také můžete americkou zahradu v Chudenicích.

Co najdete v okolí

Pamětní síň Jana Sladkého Koziny

Pamětní síň Jana Sladkého Koziny 1,2 km

Stálá expozice:Život Chodů, J. S. Kozina a jeho mýtus - román Psohlavci.

Kostel sv. Vavřince - Stráž

Kostel sv. Vavřince - Stráž 1,5 km

Kostel sv. Vavřince - Stráž, okres Domažlice.

Historické rychtářství – Draženovský špýchar

Historické rychtářství – Draženovský špýchar 2,2 km

Stálá expozice:V rekonstruovaném historickém stavení je možno si prohlédnout chodskou senci, ždánovskou keramiku, kovářsk&e…

Galerie bratří Špillarů - Domažlice

Galerie bratří Špillarů - Domažlice 2,3 km

Galerie bratří Špillarů v Domažlicích, se věnuje tvorbě Jaroslava a Karla Špillarových, malířů, kteří se nechali inspirovat malebn…

automobilovedily24.CZ

Doporučujeme:

PLAVBY PO VLTAVĚ

TIPY NA VÍKEND

NÁŠ TIP

KALENDÁŘ AKCÍ

PLAVBY DO ZOO

Dárkové poukazy na plavby po Vltavě Tipy na víkend Musée Grévin - Praha Fotofestival v Českém Krumlově Plavby do zoo

dárkové poukazy

kam o víkendu?
Grévin Praha - umění jako živé co se kde děje

s Pražskou paroplavbou