Rodný dům Johanna Gregora Mendela

Rodný dům Johanna Gregora Mendela

Kraj: Moravskoslezský kraj
Okres: Nový Jičín
Region: Beskydy a Valašsko
Obec: Vražné
Adresa: 742 34 Vražné 69
Web: www.mendel-rodnydum.vrazne.cz
Email: mendel@vrazne.cz
Telefon: 556 730 105
Telefon: 603 243 840

Popis objektu

Rodný dům Johanna Gregora Mendela je rolnická usedlost v obci Vražné, v Moravské bráně, poblíž města Odry, dnes velmi blízko dálnice D1- viz Exit 321 Odry. Místo narození světové osobnosti vědy - zakladatele genetiky Johanna Mendela (narozen 20.7.1822 v Hynčicích, pokřtěn 22.7.1822 v kostele sv. Petra a Pavla ve Vražném). Johann Mendel později, při vstupu do Augustiniánského kláštera na Starém Brně, přijal řeholní jméno Gregor (Řehoř). Nemovitá kulturní památka České republiky rejstř. č. 8 - 1698. Celá nemovitost s předzahradou byla otevřena po úplné rekonstrukci v roce 2007 jako Návštěvnické centrum venkovského regionu Moravské Kravařsko. Ubytování je nabízeno ve dvou jednolůžkových a dvou dvoulůžkových pokojích v bloku B, dvou ložnicích s 12ti resp. 16ti lůžky v bloku A, a spacím pódiem pro 11 osob v bloku C . Objekt je zařazen v síti " Cyklisté vítáni ".

Stravování

V objektu je umožněno stravování z vlastních zdrojů, možnost úschovy potravin (ledničky) i tepelné .přípravy jídel. |Ubytovaným lze po předchozí dohodě poskytnout snídani (není v ceně noclehu). Prodejna potravin cca 50 m od ubytování. Stravování (obědy, večeře) lze zajistit v restauracích v obci Vražné, dovoz jídel také ).

Popis okolí

Rovinu Moravské brány lemují z jedné strany Oderské vrchy, předhůří Jeseníků, ze strany druhé, vzdálenější, Beskydy. Začíná zde krajina soustavy rybníků v chráněné krajinné oblasti Poodří. Turistická destinace Poodří-Moravské Kravařsko. Nejbližší turistické zajímavosti okolí : Památková zóna Masarykovo náměstí Odry, Vodní mlýn Wesselsky Loučky u Oder, zámek Kunín, město Fulnek, město Hranice, město Nový Jičín

Město Odry a jeho místní část Tošovice - HeiPark resp. vodní mlýn Wesselsky v místní části Loučky u Oder , Zámek Kunín, město Fulnek, město Hranice, Lázně Teplice nad Bečvou a místní Aragonitové jeskyně, město Nový Jičín, města Štramberk a Kopřivnice .

Co najdete v okolí

Stříbrné jezírko

Stříbrné jezírko 5,1 km

Malé jezírko s názvem Stříbrné se nachází asi 4,5 km jihozápadně od Fulneku. Jezírko vzniklo zatopením &scar…

Muzeum Moravských bratří

Muzeum Moravských bratří 6,7 km

Stálá expozice: Exil 280 obyvatel Suchdolu nad Odrou do Herrnhutu v Sasku v 18. století, kde obnovili Jednotu bratrskou a zakládali pak misijní …

Muzeum městyse Suchdol nad Odrou

Muzeum městyse Suchdol nad Odrou 7 km

Stálá expozice:Vznik obce - Rychtářství - Rychtářský rod Teltschiků - Dolování stříbra - Hospodaření obce v m…

automobilovedily24.CZ

Doporučujeme:

PLAVBY PO VLTAVĚ

TIPY NA VÍKEND

NÁŠ TIP

KALENDÁŘ AKCÍ

PLAVBY DO ZOO

Dárkové poukazy na plavby po Vltavě Tipy na víkend Musée Grévin - Praha Fotofestival v Českém Krumlově Plavby do zoo

dárkové poukazy

kam o víkendu?
Grévin Praha - umění jako živé co se kde děje

s Pražskou paroplavbou