Samota Adelheid - Bartošovice v Orlických horách

Samota Adelheid - Bartošovice v Orlických horách

Popis objektu

Horský rodinný penzion nově postavený na místě staré usedlosti v zaniklé vsi Vrchní Orlice. Penzion se nachází na samotě v chráněné krajinné oblasti Orlických hor v nadmořské výšce 600 m. n. m.

V penzionu Samota Adelheid je osm pokojů zařízených novým nábytkem z masivu a jeden apartmán. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, dva pokoje jsou bezbariérové. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové s možností přistýlky a jeden apartmán. Apartmán se skládá z ložnice s dvoulůžkem a velké místnosti, ve které jsou dvě lůžka s možností dvou přistýlek, vybavený kuchyňský kout, jídelní stůl s židlemi, zásuvka na připojení na internet.

Do společenské místnosti je bezbarierový přístup, je zde dětská herna, po celý den je zde možnost občerstvení (nápoje, pivo, poháry, dezerty). Stravování (obědy, večeře) je možné jen po předchozí dohodě. Je zde WI–FI připojení na internet.

Penzion dále nabízí půjčovnu jízdních kol, kolárnu, lyžárnu se sušáky výstroje. Parkování je zdarma u penzionu. K penzionu patří 35 ha luk vhodných k volnočasovým aktivitám.

Penzion leží u udržované běžecké trasy, nejbližší lyžařský vlek je 2 km. Úžasný kopec na sáňkování je vedle chalupy. Penzion se nachází na samotě, dovolenou prožijete v klidu a na čistém vzduchu. Okolí nabízí sportovní i kulturní vyžití. U penzionu se pasou naše kravičky plemene Galloway. Rádi pro vás zorganizujeme víkend zaměřený na adrenalinové a kolektivní disciplíny – teambuilding. Nebo víkend zaměřený na výrobu keramických předmětů, pletení z pedigu, plstění vlny.

Stravování

Snídaně jsou podávané formou bohatě prostřeného stolu pro každou rodinu, při větším počtu ubytovaných formou švédských stolů. Podává se od 8 – 10 hodin. Večeře je servírovaná o třech chodech – polévka, hlavní jídlo, moučník. Podává se od 18 – 19 hodin. Pozdější večeře jsou možné jen po předchozí dohodě. Při pronájmu apartmánu je klientům k dispozici kuchyňský kout s ledničkou, dvouplotýnkovým vařičem, rychlovarnou konvicí, nádobím.

Popis okolí

Samota Adelheid je rodinný penzion, nově postavená roubenka na místě staré usedlosti v zaniklé vsi Vrchní Orlice. Penzion se nachází na samotě v chráněné krajinné oblasti Orlických hor v nadmořské výšce 600 m. n. m. Je zde klid a nádherná příroda. Penzion leží u udržované běžecké trasy, nejbližší lyžařský vlek je 2 km. Úžasný kopec na sáňkování je vedle chalupy. Penzion se nachází na samotě, dovolenou prožijete v klidu a na čistém vzduchu. Okolí nabízí sportovní i kulturní vyžití. U penzionu se pasou naše kravičky plemene Galloway. Rádi pro vás zorganizujeme víkend zaměřený na adrenalinové a kolektivní disciplíny – teambuilding. Nebo víkend zaměřený na výrobu keramických předmětů, pletení z pedigu, plstění vlny. K penzionu patří 35 ha luk vhodných k volnočasovým aktivitám.

Výlety: Rozhledna na Anenském vrchu Dělostřelecká tvrz Hanička Zemská brána a naučná stezka podél Divoké Orlice Poutní kostel Neratov Kostel Vrchní Orlice, kde probíhají kulturní akce Přechod do Polska – 2 km Muzeum řemesel v Letohradě Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou Muzeum krajky ve Vamberku Hrad Potštejn Koupání: Pastvinská přehrada – 10km Aquapark Žamberk – 13km Aquapark Ustí nad Orlicí – 30km Aquapark Rychnov nad Kněžnou – 28km Lyžování: České Petrovice Bartošovice Červená Voda Říčky v Orlických horách

Co najdete v okolí

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Neratov

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Neratov 2,3 km

Základní kámen ke stavbě barokního neratovského kostela byl položen majitelem panství Janem Karlem hrabětem Nostitz-Rhieneck a to dne 14.8.1723. Vysvěcen byl objekt o deset let po…

Dělostřelecká Tvrz Hanička

Dělostřelecká Tvrz Hanička 3,3 km

Vojenská pevnost Hanička byla vybudována jako součást našeho stálého předválečného opevnění proti tehdy se rozp&iacu…

Anenský vrch

Anenský vrch 3,8 km

Anenský vrch (991 m.n.m.) se nachází asi 4 km severovýchodně od Říček v hřebenovém pásu Orlických hor. Dříve zde st&…

Rozhledna na Anenském vrchu v Orlických horách

Rozhledna na Anenském vrchu v Orlických horách 3,8 km

Nově postavená rozhledna se nachází na Anenském vrchu (991 m.n.m.) v Orlických horách asi 4 km východně od obce Říčky. Roz…

automobilovedily24.CZ

Doporučujeme:

PLAVBY PO VLTAVĚ

TIPY NA VÍKEND

NÁŠ TIP

KALENDÁŘ AKCÍ

PLAVBY DO ZOO

Dárkové poukazy na plavby po Vltavě Tipy na víkend Musée Grévin - Praha Fotofestival v Českém Krumlově Plavby do zoo

dárkové poukazy

kam o víkendu?
Grévin Praha - umění jako živé co se kde děje

s Pražskou paroplavbou